Využití rádia a ruskojazyčných pořadů ve výuce ruštině

Autor: Prof. N.G.Něstěrovová Vložil: PhDr. Simona Koryčánková, Ph.D. Vloženo: 6.6.2014 Předmět: Ruský jazyk a literatura Kategorie: Nové metody Typ dokumentu: doc Jazyk dokumentu: Ruština Klíčová slova: výuka, ruština, metoda, rádio, lexikum, poslech, převyprávění

Prof. Natalia Georgijevna Něstěrovová, která se věnuje teorii a praxi výuky ruského jazyka pro cizince na Tomské státní univerzitě, předložila vyučujícím ruského jazyka zajímavou metodu s využitím rádia a programů, které jsou určeny studentům a široké veřejnosti. Kulturní programy dostupné on-line i s přepisy mluveného slova se mohou pro výuku i samotné studenty stát vyhledávaným zdrojem informací a vzdělávacího materiálu. Z lingvistického hlediska jde o vítaný zdroj aktuálního ruského lexika, přirozené ruské výslovnosti a v neposlední řadě i gramatického materiálu. Prof. Něstěrovová nabízí nejen přímé linky na internetová rádia, ale také metodický komentář k výuce spolu s komentářem k možným chybám a úskalím takového typu práce.