Listnaté stromy a keře: pracovní list

Autor: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vložil: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vloženo: 12.8.2014 Předmět: Biologie a geologie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: listnaté dřeviny, stromy, keře, využití dřevin
Velikost: 3.55 MB Zobrazeno: 3664x Staženo: 3028x

Pracovní list je určen žákům sedmých ročníků základních škol a studentům nižšího stupně víceletých gymnázií. V listu je obsaženo osm učebních úloh zaměřených na pochopení pojmu listnatá dřevina, vysvětlení rozdílu mezi stromem a keřem, vyhledání rozdílů mezi  vybranými dřevinami a využití dřevin. Fotografický doprovod je dílem autorky.

Rovnocenně jsou zastoupeny otevřené (produkční a doplňovací) a uzavřené (dichotomické a přiřazovací) učební úlohy. Při řešení jednotlivých úloh žák nejen procvičuje již nabyté poznatky, ale také zdokonaluje některé dovednosti (formulace závěru, poznávání přírodnin, práce s literaturou).

Pracovní list je možno použít přímo v hodině (zejména ve fixační fázi), nebo jako součást domácí přípravy.