My se raka nebojíme

Autor: PhDr. Mgr. Jitka Reissmannová, Ph.D., Mgr. Zdeňka Smejkalová Vložil: PhDr. Mgr. Jitka Reissmannová, Ph.D. Vloženo: 16.9.2019 Předmět: Výchova ke zdraví Kategorie: Novinky z oboru Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: zdraví, prevence, onkologická prevence; onkologická onemocnění, výchova ke zdraví
Velikost: 49.58 MB Zobrazeno: 315x Staženo: 204x

Metodický materiál „My se raka nebojíme aneb prevencí ke zdraví“ je zaměřen na onkologickou prevenci a je určený pro učitele 2. stupně základních škol k výuce předmětu Výchova ke zdraví, případně Přírodopisu. Rakovina se v dnešní době řadí mezi nejčastější onemocnění. Vzhledem k tomu, že významnou roli při snížení výskytu nádorového onemocnění představuje prevence, je velmi podstatné, aby základní informace o onkologické prevenci byly podávány již žákům na základních školách. Hlavním cílem je tedy seznámit žáky s primární a sekundární prevencí nádorových onemocnění a zvýšit jejich zdravotní gramotnost v této oblasti. Materiál obsahuje návrh 10 lekcí, z nichž každá podává odborné informace sloužící k teoretické přípravě učitele a návrh vyučovací hodiny, dále obsahuje pracovní list včetně řešení a návrh aktivit k danému tématu.