Významné osobnosti regionu ve výtvarných projektech na základní škole

Autor: PaedDr. Hana Stadlerová, Ph.D. Vložil: PaedDr. Hana Stadlerová, Ph.D. Vloženo: 5.10.2014 Předmět: Výtvarná výchova Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: osobnost regionu, výtvarné umění, Rudolf Fila, projekt, netradiční tvorba, zážitek
Velikost: 3.51 MB Zobrazeno: 963x Staženo: 720x

Rozsáhlý materiál představuje poutavé zážitkové aktivity směřující ke zprostředkování díla významného umělce, teoretika  a pedagoga R. Fily. Děti se dozvídají mnoho nových informací, jednotlivé činnosti kladou důraz na jejich aktivitu, podporují i jejich zájem poznat místo, ve kterém žijí. Výtvarné činnosti probíhají nejen v prostorách školy, nechávají se inspirovat konkrétními místy i tvorbou umělce. Navázání osobního kontaktu s umělcem, autentické setkání, poznávání umělcova díla se stávají podnětem pro tvorbu dětí, která je objevná a v praxi základní školy stále ještě nekonvenční.