UČO:
Heslo:
Přihlášení
CZEN

Český masiv:pracovní list

Autor: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vložil: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vloženo: 6.11.2014 Předmět: Biologie a geologie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: geologická stavba ČR, Český masiv, bloková stavba, oblasti, horniny, geologický vývoj
Velikost: 611 kB Zobrazeno: 2543x Staženo: 4080x

Pracovní list je určen žákům devátých ročníků základních škol a studentům víceletých gymnázií. Tento soubor pěti učebních úloh byl vytvořen za účelem fixace poznatků týkajících se geologické stavby a vývoje Českého masivu.  Pro lepší názornost bylo do pracovního listu zahrnuto také schematické znázornění blokové stavby spodního patra Českého masivu.

Řešení jednotlivých úloh je založeno zejména na otevřených učebních úlohách, ve kterých žáci (studenti) doplňují informace do kontextu a to v rozličné podobě (do textu, do obrázku a do tabulky). Pro fixaci stěžejních poznatků o Českém masivu byl zvolen dichotomický typ učební úlohy. Klíčové události povariského vývoje Českého masivu si žáci zopakují v poslední učební úloze přiřazovacího typu.

Vzhledem k mezioborovému přesahu učiva je možné pracovní list využít nejen při výuce přírodopisu (biologie), ale i zeměpisu (geografie).

Počítadlo přístupů z jednotlivých států border=