UČO:
Heslo:
Přihlášení
CZEN

Jehličnaté stromy a keře: pracovní list

Autor: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vložil: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vloženo: 12.8.2014 Předmět: Biologie a geologie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: jehličnany, stromy, keře, původní druh, nepůvodní druh
Velikost: 3.07 MB Zobrazeno: 4418x Staženo: 6201x

Pracovní list je tvořen šesti učebními úlohami, které jsou zaměřeny na jehličnaté stromy a keře. Vedle vysvětlení pojmu jehličnany a zařazení této třídy do systému organismů, jsou v pracovním listu obsaženy také úlohy zacílené na poznávání a význam dřevin. Kromě původních druhů jsou zmíněny i druhy nepůvodní a to zejména ty, které patří v České republice mezi nejčastěji pěstované. Fotografický doprovod je rovněž díle autorky.

Pracovní list byl navržen tak, aby zahrnoval jak otevřené, tak uzavřené učební úlohy. Nejčastějšími otevřenými učebními úlohami jsou úlohy produkční (např. úloha a 6). Odpovědi na tyto úlohy může žák formulovat buď sám, nebo může k řešení využít literaturu či internet. Z uzavřených učebních úloh jsou v listu zastoupeny úlohy přiřazovací (úloha 5).

Využití pracovního listu je rozmanité: uplatní se během vyučovací hodiny nebo při domácí přípravě. 

Počítadlo přístupů z jednotlivých států border=