UČO:
Heslo:
Přihlášení
CZEN

Plod a plodenství: pracovní list

Autor: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vložil: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vloženo: 12.8.2014 Předmět: Biologie a geologie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: plod, plodenství, souplodí, suché plody, dužnaté plody, pukavé plody, nepukavé plody
Velikost: 1477 kB Zobrazeno: 3495x Staženo: 3461x

Pracovní list byl vytvořen pro žáky sedmých ročníků základních škol a studenty nižšího stupně víceletých gymnázií. Skládá se z pěti učebních úloh, ve kterých je nastíněn význam plodu, stavba plodu, rozlišení mezi plodem, plodenstvím a souplodím a také klasifikace plodů. Při navrhování  jednotlivých úloh byl důraz kladen na pochopení a použití znalostí a vědomostí v praxi. Pro lepší názornost jsou součástí pracovního listu také autorské fotografie umožňující zprostředkované pozorování vybraných přírodnin.

Kromě využití celého pracovního listu, je možné použít učební úlohy také jednotlivě například při samostatné práci žáků nebo domácí přípravě. Jejich vypracování je založeno především na použití již osvojených poznatků, některé úlohy (4 a 5) však mohou být řešeny i na základě práce s literaturou, případně jinými informačními zdroji. 

Počítadlo přístupů z jednotlivých států border=