UČO:
Heslo:
Přihlášení
CZEN

Stonek: pracovní list

Autor: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vložil: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vloženo: 12.8.2014 Předmět: Biologie a geologie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: vegetativní orgány rostlin, stonek, prýt, funkce stonku, bylinný stonek, přeměny stonku, využití stonku
Velikost: 2.24 MB Zobrazeno: 4030x Staženo: 3466x

Pracovní list se skládá ze sedmi učebních úloh zaměřených na funkci a význam stonku jako rostlinného orgánu, rozdíl mezi stonkem bylin a dřevin, dále také na typy bylinných stonků a přeměny stonku. Nedílnou součástí pracovního listu jsou autorské fotografie.

 Z hlediska typu zadání jsou úlohy formulovány heterogenně. Převažují učební úlohy s otevřenou odpovědí, konkrétně jejich produkční subtyp (např. úlohy 3, 4 a 6). Uzavřené učební úlohy jsou zastoupeny dichotomickou učební úlohou (první část úlohy 2) a přiřazovací učební úlohou (úloha 7). Rovněž uplatnění jednotlivých úloh je heterogenní. Je možné je použít  ve fixační, aplikační i diagnostické fázi vyučovací hodiny. Použití v expoziční fázi hodiny je rovněž možné, ale pak je třeba pracovní list upravit tak, aby odpovídal rozvržení učiva během této fáze hodiny.

 Při řešení jednotlivých úloh si žáci nejen upevní teoretické poznatky, ale procvičí některé dovednosti.

Počítadlo přístupů z jednotlivých států border=