UČO:
Heslo:
Přihlášení
CZEN

Západní Karpaty: pracovní list

Autor: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vložil: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vloženo: 12.8.2014 Předmět: Biologie a geologie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: Geologická stavba ČR, Západní Karpaty, Český masiv, karpatská předhlubeň, flyšové pásmo, vrásnění
Velikost: 611 kB Zobrazeno: 1919x Staženo: 2234x

Druhý z pracovních listů zaměřených na geologickou stavbu České republiky se věnuje Západním Karpatům. Soubor šesti učebních úloh je koncipován jako podpůrný prostředek pro výuku toho tématu v 9. ročníku základní školy a na víceletém gymnáziu.

Jednotlivé učební úlohy byly voleny tak, aby si žáci osvojili základní poznatky týkající se Západních Karpat a zároveň pochopili souvislost se stavbou Evropy.  Pro vizualizaci geologického členění České republiky byl do pracovního listu zahrnut také schematický obrázek.Závěrečná úloha pak slouží k porovnání vlastností obou geologických jednotek České republiky - Západních Karpat i Českého  masivu.

Učivo o geologické stavbě České republiky se objevuje jak v přírodopise (biologii), tak zeměpise (geografii), proto najde pracovní list uplatnění v obou předmětech.

Počítadlo přístupů z jednotlivých států border=