Zjišťování potřeb učitelů na jihomoravských základních školách s ohledem na využitelnost metodických materiálů ve výuce přírodo

Autor: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vložil: Mgr. Libuše Vodová, Ph.D. Vloženo: 3.3.2014 Předmět: Biologie a geologie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: výukové materiály, přírodopis, základní škola, jižní Morava
Článek shrnuje výsledky průzkumu uskutečněného mezi učiteli přírodopisu na jižní Moravě během jara 2013. Průzkum byl uskutečněn za účelem zhodnocení aktuální situace ve využívání volně dostupných výukových materiálů. Pomocí dotazníku měla být stanovena kritéria, která využívání a výběr metodických materiálů ovlivňují, dále měly být identifikovány typy učiva a dílčí přírodopisná témata, pro která by učitelé metodické materiály uvítali, a zároveň měly být stanoveny formy těchto metodických materiálů.