Co dělat, pokud mi současná učebnice nevyhovuje?

Vedení školy často nepovolí nákup nových učebnic. Učitel je pak často zklamán, že by měl užívat učebnici, která mu nevyhovuje. Přestože učebnice nemůže učiteli nahradit přípravu na výuku, zůstává tento nástroj nepostradatelnou pomůckou jak pro učitele, tak pro žáky a jejich rodiče. Nicméně není zdaleka nutné držet se učebnice jako bible, kterou je třeba krok za krokem následovat. V učebnicích je mnohdy mnohem více učiva než vyžaduje vzdělávací program. Některé jeho aspekty mohou zase naopak chybět.  Učebnice jsou pracovními nástroji, se kterými je nutné naučit se správně zacházet. Některé učivo lze tedy zkrátit či vynechat, jindy je možné použít doplňkový autentický materiál v podobě textů, obrázků a fotografií, audio a video nahrávek nebo interaktivní cvičení z internetu na procvičování lingvistických kompetencí.

Klíčová slova: učebnice, vzdělávací program, rozpočet škol Předmět: Francouzský jazyk a literatura Kategorie: FAQ
Autor: Mgr. Petra Suquet, M.A., Ph.D. Vloženo: 12.10.2014 Zobrazeno: x