STANDARDY GEOGRAFICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V ČESKU NA SLOVENSKU A V USA. NECHÁME SE INSPIROVAT?

Autor: Eduard Hofmann, Hana Svobodová, Petr Knecht Vložil: doc. PaedDr. Eduard Hofmann, CSc. Vloženo: 25.11.2014 Předmět: Geografie Kategorie: Novinky z oboru Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: Standardy, kurikulum, srovnání, inspirace

Článek je určený studentům Pedagogické fakulty MU, učitelům z praxe a hlavně těm, kteří se chtějí nadále vzdělávat a není jim jedno, co se prostřednictvím výuky zeměpisu mohou žáci a studenti naučit. Účelem článku je seznámení se s tvorbou a koncepcí standardů geografického vzdělávání v České republice, na Slovensku a v USA. Není to první ani poslední pojednání o standardech v geografickém vzdělávání.