Jak na výuku regionální geografie

Autor: doc. PaedDr. Eduard Hofmann, CSc. Vložil: doc. PaedDr. Eduard Hofmann, CSc. Vloženo: 13.3.2016 Předmět: Geografie Kategorie: Výměna zkušeností Typ dokumentu: docx Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: Regionální zeměpis, případové studie, využití různých zdrojů informací, příprava na výuku, příležitosti k učení

Příspěvek představuje první ze dvou námětů, které jsme řešili se studenty učitelství pro druhý stupeň základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií v rámci projektu: MUNI/FR/1315/2014. Projekt je zaměřený na zapojení myšlení žáků nad různými událostmi ze světa. U obou námětů je uvedené řešení, které vytvořili studenti katedry geografie PdF MU. Navržená příprava na vyučování slouží jako podklad pro realizaci této výuky na základní škole.