UČO:
Heslo:
Přihlášení
CZEN

Školení první pomoci - organizace

Autor: Bc. Hana Kášková Vložil: PhDr. Mgr. Jitka Reissmannová, Ph.D. Vloženo: 30.3.2015 Předmět: Výchova ke zdraví Kategorie: Nové metody Typ dokumentu: docx Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: první pomoc, zdraví, výchova ke zdraví
Velikost: 17 kB Zobrazeno: 1011x Staženo: 517x

Vzhledem k větší osvětě a pevnější fixaci poskytování první pomoci, vznikly organizace zabývající se výukou první pomoci formou seminářů nebo teambuildingových kurzů. Cvičení poskytují výuku dovedností a nácviků pro záchranu lidského života včetně nezbytné špetky teoretické podpory pod hlavičkou zážitkové pedagogiky. Cílem programů je vyškolení jedinců v poskytování první pomoci v nejrozmanitějších specifických situacích společně s různě emočně vypjatými stavy. Simulované ukázky vrývají zážitek do paměti účastníků. Důraz je kladen na následný rozbor situací, reflexi a zpětnou vazbu.

Organizace dodržují obecně platné standardy, díky nimž získá proškolený platný certifikát. Lektorský tým tvoří profesionální odborníci z řad lékařů, záchranářů, zdravotních sester, mediků či proškolených lektorů.

Do cílové skupiny organizací společně s dalšími kategoriemi zapadají jak učitelé, tak i žáci a studenti. Institucí je v současné době mnoho, proto zaměření padne převážně na ty, které disponují zároveň metodickou podporou učitelům a věnují se dětem a mládeži.

Počítadlo přístupů z jednotlivých států border=