Nové trendy ve výuce cizích jazyků aneb jakou metodu vlastně používám?

Autor: Mgr. Naděžda Vojtková Vložil: Mgr. Naděžda Vojtková Vloženo: 12.11.2013 Předmět: Anglický jazyk a literatura Kategorie: Novinky z oboru Typ dokumentu: pdf Jazyk dokumentu: Čeština Klíčová slova: výuka cizích jazyků; metody; přístupy; rámce; praktické využití
V rámci studia didaktiky cizích jazyků se studenti učitelství seznamují s historickým přehledem jednotlivých metod a přístupů ve výuce cizích jazyků. Tento přehled slouží k ukotvení jejich zkušenosti a k uvědomění si vlastních preferencí jak v roli studenta cizího jazyka, tak v roli učitele. Jak je to s praktickým využitím jednotlivých metod a postupů? Ve svém článku bych se chtěla zaměřit na kritické zhodnocení celkového konceptu metod tak, jak jej vnímají významní odborníci z oblasti jazykového vzdělávání.